#1 2010-05-24 17:36:00

AdE

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 24
Punktów :   -1 

MASZ MAŁO FPS?? DOBRZE TRAFIŁEŚ!!

Witam. Miałem sam z tym problem więc postanowiłem napisać mały poradnik.
Dość dużo ma osób z przejściem na Counter Strike Steam z przycinkami, pingiem itp. Przyczyną często jest zbyt słaby sprzęt,za dużo uruchomionych niepotrzebnych procesów (sporo zasobów sprzętu "zżera'' włączenie Steam'a, niestety bez niego ani rusz). Przyczyną także może być źle skonfigurowany plik config (config.cfg)
Postaram się więc Wam pomóc.

1.Krok pierwszy.
Na początku warto sprawdzić swoje ustawienia w Opcjach Video. Aby to zrobić należy kliknąć Options w głównym menu gry.
Powinno nam się ukazać takie okienko:
http://img208.imageshack.us/i/e0371a2026jpeg.jpg/

Możemy na początku pobawić się w zmianę renderowania pomiędzy Software, D3D lub OpenGL (uwaga: grafika na opcji Software najczęściej jest o wiele gorsza)
Możemy także zmniejszyć rozdzielczość naszej gry na 800x600 lub mniejszą. Aby to zrobić wybierz z rozwijalnego menu pod napisem Resolution odpowiednią wielkość.
Jeżeli dalej są problemy należy zmienić jakość wyświetlanych kolorów na 16 bitów. Możesz to zrobić wybierając z rozwijalnej listy pod napisem Color Quality opcję Low (16 bit) To na pewno sporo da.

2. Krok drugi.
Dalej są przycinki? Możliwe że masz źle skonfigurowane ustawienia internetu. Ustaw rate itp. za pomocą programu HltoolZ.
Nie będę opisywał tego tutaj, gdyż tu jest już b.dobrze opisane:
[PORADNIK] Duży Ping? Jak zmniejszyć?
Ewentualnie możesz wgrać specjalny cfg. na PING. Pobierzesz go z załącznika postu.

Krótka instrukcja:
1. Skopiuj plik PING.cfg do folderu o nazwie CSTRIKE (lub cstrike_polish) (tzn. tam gdzie są plikiL config.cfg, autoexec.cfg, libist.gam, server.cfg itd)
2. Uruchom Counter-Strike i podczas gry włącz konsolę (aby to zrobić naciśnij tyldę [~])
3. Wpisz exec ping.cfg i naciśnij ENTER
Od razu mówię że ten pilk PING.cfg może, ale nie musi pomóc!
Np. mi osobiście nie pomógł, ale czytałem i wielu osobom naprawdę pomógł.

3. Krok trzeci.
Dalej nic nie pomogło? Jest jeszcze jeden sposób. Należy zmniejszyć liczbę maxymalnych fpsów. Aby to zrobić włącz grę, uruchom konsolę przez naciśnięcie [~] i wpisz:

Kod:

fps_max 50



Możesz wpisać trochę niższą lub wyższą wartość. Domyślne ustawienie to fps_max 101.
U mnie osobiście pomógł tylko ten jedyny sposób - ustawienie fps_max! Możesz także zmienić wygląd menu kupowania na te ze starszych wersji CS'a.
Aby to zrobić wejdź w:
Options>Multiplayer>Advanced > buy menu type i wybierz old style.

4.Krok czwarty.
Spróbuj jeszcze, jeżeli nic nie pomogło, podmienić modele na modele High FPS. Więcej info tutaj:
HighFPS Models and Weapons


http://images40.fotosik.pl/308/ef4350a4ae08d216.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwsse.pun.pl www.streetball.pun.pl www.minecraft-sdc.pun.pl www.desinemt2.pun.pl www.hetmanska1944.pun.pl